Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej

NIP : 7162812542

Dane podmiotu
Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej
ul. Skowieszyńska 21
24-100 Puławy
NIP: 7162812542
Adres e-mail: [widoczny po zalogowaniu]
Statystyka
Wygenerowanych żądań : 1
Wygenerowanych skarg : 0
Skarga
Naruszenie RODO
Żądanie
Usunięcia danych
Udostępnienia zgromadzonych danych
Udostępnienia zgody na marketing
Udostępnienie danych pracownika
08:59:16 - 12.09.2022
Ta firma przysyła mi e-maile (0)
Ocena firmy
Rozsyłane e-maile
1) Kliknij aby rozwinąć
Szanowna Pani / Pan Prezes!
Szanowna Pani /Pan Dyrektor!

Nie czekajmy na dalsze międzynarodowe czy rządowe ustalenia, kto i kiedy będzie uczestniczył w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych, żeby nie zakończyło się tak jak w Iraku czy w Afganistanie podczas odbudowy tych krajów, kiedy to dla polskich firm nie znalazło się miejsca, pomimo naszego wielkiego zaangażowania podczas tamtych wojen po stronie sojuszników.
Już dzisiaj zapisujmy się do Katalogu "Polska dla Ukrainy", który jest jednym z podstawowych dokumentów informacyjnych do nawiązywania kontaktów i realizacji kontraktów w odbudowywanych regionach Ukrainy, na szczeblach centralnych i regionalnych administracji krajowej i biznesu ukraińskiego w regionach i rejonach zarówno na terenach zniszczonych wojną jak i tych nie zniszczonych, bo wszystkie one będą wymagały modernizacji, rozwoju i dostosowania do wspólnej Europy.

Według międzynarodowej konferencji w szwajcarskim Lugano w której uczestniczyła polska delegacja, polskim firmom do odbudowy mają przypaść tereny najbardziej zniszczonego ukraińskiego Donbasu. Tylko problem w tym, kiedy te tereny będą udostępnione do odbudowy i w jakim zakresie, dla jakich branżowo firm, kto będzie o tym decydował w nieokreślonej przyszłości.

Dlatego nie czekajmy, aż wojna się zakończy, a nasz rząd podejmie stosowne działania w wyniku których do polskich firm będą przyjeżdżały liczne delegacje z Ukrainy, zapraszające je do współpracy w odbudowie zniszczonych wojną zakładów.
To dzisiaj jest ten czas, kiedy możemy zaoferować nasze propozycje i wspólnie się przygotować do lepszych czasów po zakończeniu wojny.
Nie chodzi tu o bezpośredni udział polskich firm i ich pracowników w pracach na terenie Ukrainy będącej obecnie w stanie wojny, ale o rozwiązania, które będą w pełni bezpieczne i przygotowywane w Ukrainie i w zakładach macierzystych w Polsce, między innymi wraz ze szkoleniami ukraińskich pracowników w polskich zakładach.

Wspólnie ze strona ukraińską na wszystkich szczeblach administracyjnych przygotowujemy takie rozwiązania , które będą w pełni bezpieczne, korzystne organizacyjnie, technicznie i kapitałowo dla polskich firm, zarówno tych, będących w dobrej kondycji finansowej, jak i tych znajdujących się obecnie w trudnych sytuacjach, z uwagi na pandemię, wojnę w Ukrainie i inne problemy związane ze stanem gospodarki w Polsce.

Zgłoszenie do Katalogu przesyłamy w załączeniu, a zainteresowane nim firmy prosimy o wypełnienie i odesłanie do nas.



Natomiast więcej informacji o międzynarodowej konferencji w szwajcarski Lugano znajdą Państwo w linku:
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-przedstawila-plan-odbudowy-jest-w-nim-tez-zadanie-dla-polski/epjp43k



"Trzy etapy odbudowy Ukrainy. Polska otrzymała zadanie na wschodzie"
......."Plan zakłada, że Ukraina będzie odbudowywana w trzech etapach. Na początku odbudowana zostanie infrastruktura krytyczna. Drugi etap będzie koncentrował się na odbudowie szkół, szpitali i mieszkań. Trzeci etap to długofalowa transformacja obejmująca wszystkie sfery życia w państwie.

Zgodnie z założeniami rządu Ukrainy, Niemcy wezmą udział w odbudowie obwodu czernihowskiego, USA i Turcja zostały przyporządkowane do obwodu charkowskiego, a Czechy, Finlandia i Szwecja – do obwodu ługańskiego. Kanada ma pomóc odbudować region Sum, Belgia – Mikołajowa, Szwajcaria – Odessy. Polska razem z Włochami została przyporządkowana do wsparcia w odbudowie obwodu donieckiego.

Połowa obwodu donieckiego z Donieckiem znajduje się pod kontrolą samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, czyli marionetkowego para państwa zależnego od Rosji." .......


Nie czekajmy aż te międzynarodowe ustalenia pozwolą w nieokreślonym czasie na odbudowę Donbasu, już teraz włączajmy się w procesy odbudowy i modernizacji gospodarki we wszystkich regionach Ukrainy, nie tylko w Donbasie. Poprzez udział w Katalogu będziemy brali udział w procesach odbywających się w sposób ciągły już teraz w Ukrainie, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa w zakresie organizacyjnym, technicznym i kapitałowym dla polskich firm.


Z wyrazami szacunku


mgr inż. Czesław Rolla

Prezes Zarządu



CENTRUM EKOLOGII I PROMOCJI GOSPODARCZEJ

tel. +48 666 048 421
email: [email protected]
http://negoce.org/

https://www.regionpulawski.pl/

https://idatt.eu/
2) Kliknij aby rozwinąć
Szanowni Państwo!


W związku z rozwijającą się pandemią SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19

Przesyłamy w załączeniu dokument będący rekomendacją Państwowego Zakładu Higieny do Głównego inspektora Sanitarnego dotyczący właściwej higieny zabezpieczanych pomieszczeń oraz urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w dobie pandemii SARS-CoV-2.

Pragniemy Państwa poinformować, ze oferowane przez nas rozwiązania są zgodne z rekomendacją Państwowego Zakładu Higieny, a stosowany przez nas preparat CLIMA-TE DECONT jest jedynym takim preparatem, jaki posiada w Polsce certyfikat biobójczości wobec patogennych wirusów, bakterii i grzybów i jednocześnie jest preparatem o przedłużonym czasie działania.

Uwaga: to nie jest środek do mycia!


Uprzejmie też informujemy, że w oparciu o te metody i preparaty wykonujemy usługi dezynfekcyjne pomieszczeń i instalacji wentylacyjno-klimatyzacyjnych oraz oferujemy przeszkolenie grup serwisowych u odbiorców wraz z ofertą kompletnego systemu do dezynfekcji.

Posiadamy niezbędne atesty Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny oraz pozwolenia na obrót produktem biobójczym Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, ważne na terenie Polski i Unii Europejskiej.

Preparat ten jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a jednocześnie skuteczny przy zwalczaniu szkodliwych wirusów, grzybów i bakterii. Działa wielokierunkowo, bo nie tylko niszczy istniejące mikroorganizmy, ale również zapobiega ich namnażaniu, tworząc aktywną mikro powłokę która stanowi barierę ochronną przed drobnoustrojami i ich formami przetrwalnikowymi.

Więcej informacji o stosowanych metodach i preparatach na portalach:

https://negoce.org/oferta/zabezpieczanie-przed-wirusami-koronowirusem-budynkow-hoteli-szpitali-szkol-galerii-handlowych-lotnisk-itp/


W przypadku zainteresowania naszymi usługami czy naszym preparatem, prosimy o kontakt



Z wyrazami szacunku

mgr inż. Czesław Rolla


Przedstawiciel Handlowy


DECONT Sp/ z o.o.




Tel. +48 666 048 421

Fax +48 81 478 5005

Email: [email protected]





CENTRUM EKOLOGII I PROMOCJI GOSPODARCZEJ

tel. +48 666 048 421
fax +48 81 478 5005

email: [email protected]
WhatsApp: +48 666 048 421
Viber: +48 666 048 421
JusTalk: +48 666 048 421
Skype: czeslawrolla
http://negoce.org/
3) Kliknij aby rozwinąć
Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do przesyłanych przez nas uprzednio informacji, zapraszamy Państwa do współpracy w ramach Międzynarodowego Systemu Transferu Technologii, Maszyn i Produktów. Powszechne staje się zrozumienie konieczności i znaczenia nowych, polskich technologii i innowacji dla przyspieszania własnego rozwoju, które w zgodzie z ekologią będą stymulowały rozwój budownictwa (OZE), rolnictwa i hodowli, przetwórstwa, przemysłu chemicznego i wielu innych działów gospodarki - zwłaszcza w krajach Europy Wschodniej, Azji, Afryce, na Półwyspie Arabskim i w Zatoce Perskiej.

Dla przykładu, tylko w Algierii, budowane są nowe osiedla, hotele, pensjonaty, kompleksy handlowe, szkoły i inne obiekty budowlane oraz użyteczności publicznej w całym pasie Wybrzeża Morza Sródziemnego, które liczy ponad 2000 km, jak również w głębi kraju. Modernizowana jest sieć drogowa, połączenia kolejowe, infrastruktura miejska i osiedlowa. Tam zwłaszcza cenione są polskie technologie.

Podobnie jest w wielu innych krajach, zwłaszcza tych zasobnych w gaz ziemny i ropę naftową, takich jak Kazachstan, Kirgistan, Azerbejdżan, Turkmenia, Katar, Kuwejt, Oman, Iran, Irak, Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Egipt, Algieria, Libia, Nigeria, Kongo, Gabon, Angola i wiele innych..

Aby uczestniczyć w tych procesach, zapraszamy Państwa do umieszczenia swojej oferty w

Międzynarodowym Systemie Transferu Technologii, Produktów i Usług
NEGOCE.org

Więcej informacji znajduje się w załączonym zaproszeniu i zgłoszeniu



Czesław Rolla
Prezes Zarządu
Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej
24-100 Puławy, Skowieszyńska 21
www.negoce.org
www.regionpulawski.pl
tel. +48 666 048 421,
fax +48 81 478 5005 ,
4) Kliknij aby rozwinąć
Szanowni Państwo,

przygotowujemy wspólny wyjazd zainteresowanych polskich firm na

Międzynarodowe Targi Algieru FIA,

które odbędą się w Algierii, w dniach od 28 maja do 2 czerwca 2014 r.
Więcej informacji przesyłamy w załączniku wystawa_FIA_2014.pdf
W przypadku zainteresowania udziałem w Targach prosimy o kontakt.

Uprzejmie informujemy, że Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej,
jako Stowarzyszenie i Instytucja Otoczenia Biznesu, zgodnie ze swoim
statutem, wspiera wszelkie działania promocyjne polskich firm zarówno
w Polsce, jak i poza jej granicami.
W sytuacji powstających utrudnień w handlu na Wschodzie, tym bardziej
zapraszamy do rozwoju sprzedaży na perspektywicznym algierskim rynku,
z wyrazami szacunku,

Czesław Rolla
Dyrektor ds Organizacyjnych
Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej
Euroserwis
ul. Sieroszewskiego 7
24-100 Puławy
www.regionpulawski.pl
tel. + 48 720 112 312

Państwa adres internetowy uzyskaliśmy z ogólnie dostępnych źródeł
Szanując Państwa prywatność i zarazem przestrzegając obowiązujących przepisów
(Ustawa z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U Nr 144, poz.1204)
zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na przysłanie Państwu szczegółowych informacji o Targach.
5) Kliknij aby rozwinąć
Salon International des Travaux Publics

Algier, Algieria od 21 do 25 listopada 2013 r.


Att.: Potrzeby Gmin, Szkół, Monitoring Programy Komputerowe


Algieria jest krajem, w którym niezwykle wysokie jest zapotrzebowanie na gminną infrastrukturę kanalizacyjną,

wyposażenie szkół, w nowoczesne pomoce naukowe ale i boiska szkolne, potrzebne są programy komputerowe
dla szkół, urzędów i biznesów, jest zapotrzebowanie na stały monitoring we wszystkich instytucjach publicznych.




Szanowni Państwo,
Zapraszamy Państwa do podejmowania skutecznych działań gospodarczych na algierskim rynku.
Nowoczesna Algieria to jeden wielki plac budowy. Powszechne jest zapotrzebowanie na
wykonawstwo najrozmaitszych obiektów budowlanych, ich konserwację i wyposażanie.
W większości inwestycji, prace te wykonywane są w systemie zamówień publicznych.
Oferta nasza powinna więc być adresowana do instytucji i administracji rządowej, wilajlatów,
miast i powstających nowych osiedli, w zakresie przygotowania i realizacji obiektów budowlanych
mieszkalnych, przemysłowych, administracyjnych, szkołach, przedszkolach, szpitalach itp.
Jednocześnie nasza oferta powinna być kierowana do algierskich architektów, firm wykonujących
zamówienia publiczne na zlecenie administracji, które to firmy chętnie umieszczałyby
Państwa propozycje i rozwiązania w swoich dokumentach przetargowych.
Ponadto w realizacji ambitnego programu budowy miliona nowych mieszkań, niezbędna
będzie w Algierii obecność setek czy tysięcy firm budowlanych i usługowych - na naszej stronie
www.regionpulawski.pl
umieściliśmy pismo od Ministra Srodowiska i Urbanistyki Algierii, kierowane do polskich firm,
w którym jesteśmy zapraszani do udziału w tym programie i rozwoju gospodarczym Algierii.
Dobrą okazją do przedstawienia Państwa propozycji i nawiązania kontaktów z inwestorami i wykonawcami
zamówień publicznych oraz importerami i odbiorcami indywidualnymi są zbliżające się w Algierze Targi SITP.
Przesyłamy Panu informacje o zamówieniach publicznych z ostatnich kilku tygodni na terenie Algierii
(w załączniku: Przetargi w Algierii.xls).
Te setki ogłoszeń, z tych kilku tylko przykładowych branż budowlanych, świadczą o wielkim rozwoju i potrzebach Algierii,
a przecież wiele prac realizowanych jest też poza zamówieniami publicznymi.
Dlatego też zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Zamówień Publicznych SITP,
które odbędą się w Algierze w dniach od 21 do 25 listopada bieżącego roku.
Na Targach tych będzie można zapoznać się szczegółowo z procedurami zamówień publicznych
stosowanymi w Algierii, jak też i znaleźć kontrahentów zainteresowanych Państwa ofertą.
Można będzie też nawiązać kontakty z algierskimi importerami, firmami zainteresowanymi we wspólnym przystępowaniu
do przetargów., czy też zasilaniem algierskiej oferty przetargowej polskimi rozwiązaniami i technologiami.

Algieria dysponuje poważnymi rezerwami finansowymi, jest to kraj bogaty w złoża ropy
naftowej, gazu i innych surowców mineralnych. Z tego też powodu działania w Algierii objęte
zostały Programem Promocji Polskiej Gospodarki Na Rynkach Perspektywicznych.

Przygotowujemy ekspozycję firm polskich na listopadowy Salon International des Travaux Publics
w Algierii. Zapraszamy do udziału w tych Targach - tym bardziej, że Istnieje możliwość dofinansowania
do wysokości 75% poniesionych przez Państwa kosztów.
Przy udziale w Targach jednej osoby z Polski, szacunkowy koszt wyniesie ok. 20 tys. złotych,
jeśli z tej kwoty uzyska się dofinansowanie 75%, to rzeczywisty Państwa koszt wyniesie ok. 5 tys. zł.
Pomożemy Państwu przygotować wniosek o dofinansowanie, zapewnimy zabudowaną powierzchnię wystawową
i jej obsługę podczas Targów, rezerwację hotelu i transportu w Algierze.
Postaramy się też o pozyskanie potencjalnych kontrahentów jeszcze przed Targami,
tak aby podczas Targów prowadzić z nimi wstępne rozmowy.

W załączeniu przesyłamy również informacje o tych Targach Zamówień Publiczych SITP (w załączniku: Oferta SITP.pdf)
oraz o rynku algierskim (w załączniku: Informacja dla przedsiębiorców o Algierii.pdf),
dodatkowe informacje można też uzyskać na naszej stronie www.regionpulawski.pl

Zapraszamy do zainteresowania się działaniami na algierskim rynku, do rozwijania ekspansji w Afryce Północnej,

z wyrazami szacunku,

Czesław Rolla
Dyrektor ds. Organizacyjnych
Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej

Euroserwis - Leader Konsorcjum
24-100 Puławy, Sieroszewskiego 7
www.regionpulawski.pl
tel. 720 112 312
6) Kliknij aby rozwinąć
46-te Międzynarodowe Targi Algieru FIA 2013

od 29 maja do 3 czerwca 2013 r.

(46eme Foire Internationale d'Alger FIA 2013)



Szanowni Państwo,
przygotowujemy wspólny wyjazd zainteresowanych tym firm na
46-te Międzynarodowe Targi Algieru FIA 2013
które odbędą się w Algierii w dniachod 29 maja do 3 czerwca 2013 r.

Przewidywany jest udział w tych wielobranżowych targach ponad 1000 firm i ponad 100 tys. zwiedzających,
w załączniku znajdą Państwo więcej informacji.
Istnieje realna możliwość dofinansowania aż do poziomu 75% kosztów udziału w tych Targach.
W przypadku zainteresowania udzialem w Targach prosimy o kontakt.

Państwa adres internetowy uzyskaliśmy z ogólnie dostępnych źródeł
Szanując Państwa prywatność i zarazem przestrzegając obowiązujących przepisów
(Ustawa z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Dz. U Nr 144, poz.1204)
zwracamy się z prośbą o wyrażenie zgody na przysłanie Państwu szczegółowych informacji o Targach.

Z wyrazami szacunku,


Czesław Rolla
dyrektor ds organizacyjnych
Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej
Euroserwis - Leader Konsorcjum
24-100 Puławy, Sieroszewskiego 7
www.regionpulawski.pl
tel. 720 112 312
7) Kliknij aby rozwinąć
22 marca 2011 r.

Szanowni Państwo,
Na podstawie porozumień ze stroną algierską, zapraszamy Państwa do udziału we wspólnej ekspozycji targowej polskich firm podczas jednej z największych imprez wystawienniczo-targowch w Algierii, w której przewidywany jest udział setek firm i ponad 15 tys. zwiedzających z basenu Morza Sródziemnego.


Niezależnie od udziału w Targach zapraszamy do współudziału w ramach wielosektorowej, wielobranżowej misji handlowej, która będzie odbywała się równolegle podczas targów, a której celem będzie pogłębienie istniejących i nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, udział w konferencjach i seminariach, a także podsumowanie procesu organizacyjnego i uruchomienie Osi Informacji Gospodarczej Polska – Algieria.
Z uwagi na sytuację polityczną w Północnej Afryce odradzamy bezpośrednich wyjazdów na te Targi, namawiamy do korzystania z udziału we wspólnej ekspozycji targowej obsługiwanej przez naszych przedstawicieli.

11 - te Międzynarodowe Targi Rolnictwa i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego w Algierii odbędą się w Algierze od 18 do 21 maja 2011 r. w trzech podstawowych panelach wystawowych:

AGRISIM - maszyn i urządzeń rolniczych, technologii produkcji roślin, nawadniania, szklarni, chłodnictwa, przetwórstwa rolno-spożywczego itp.

SIPSA - wyposażenia do produkcji zwierzęcej, produkcji i przechowywania pasz, drobiarstwa, przetwórstwa mięsnego i mleczarstwa, itp.

VETEXPO - sprzętu, szczepionek, leków weterynaryjnych, zarodków, środków i sprzętu dezynfekcyjnego itp.


Podczas trwania tych Targów odbędą się też następujące międzynarodowe konferencje:
- Środa, 18 maja FIMAG - Forum międzybranżowe Maszyn I Wyposażenia Rolniczego .
- Czwartek, 19 maja FINOVIAND - Forum międzybranżowe produkcji mięsa, przetwórstwa i produktów mięsnych
- Piątek, 20 maja FIFAVIC - Forum międzybranżowe w sektorze drobiu i przetwórstwa - prezentacje
- Sobota, 21 maja - "Konferencje techniczno-handlowe" na rzecz promowania innowacji technicznych i produktów lub usług wystawców
- Sobota 21 i niedziela 22 - IV Forum Świata Weterynaryjnego VET 2011



Strona Internetowa algierska

11e Salon International de l'Elevage et du Machinisme Agricole http://www.sipsa-dz.net/

Zainteresowanym udziałem w tych Targach i misji handlowej firmom oferujemy nasze usługi w zakresie organizacji stoiska i reprezentacji przez naszych przedstawicieli Państwa ekspozycji targowej.

W przypadku udziału w Targach na powyższych zasadach, zapewniamy stoisko targowe w ramach wspólnej polskiej ekspozycji oraz pełną obsługę tego stoiska, wraz z prezentacją potencjału i możliwości,oferty i ewentualnych potrzeb Państwa Firmy. Połączone to zostanie z poszukiwaniem partnerów handlowych, wstępnymi kontaktami z partnerami algierskim, udziałem w konferencjach i spotkaniach handlowych w trakcie działania misji handlowej,



Zapewnione więc zostanie w szczególności:
1.Stoisko targowe w ramach wspólnej polskiej ekspozycji wraz z obsługą i arabskim tłumaczem, na którym będzie udzielana podstawowa informacja o ofercie, profilu działania, potencjale, tradycjach i inne ważne informacje dotyczące Państwa firmy poprzez naszych pracowników.


2.Udział Państwa Firmy w pracach misji handlowej – prezentowanie oferty, poszukiwanie klientów, wstępne kontakty



3.Prosimy o przygotowanie komputerowej prezentacji Państwa oferty od 3 do 5 minut, w celu jej zaprezentowania podczas konferencji i podczas samych Targów oraz o przygotowanie materiałów informacyjnych. Stoisko Państwa firmy powinno być zaopatrzone w odpowiednią ilość materiałów promocyjnych, folderów, ulotek, katalogów, plakatów, prezentów reklamowych - najlepiej w języku arabskim, o ile to niemożliwe w języku francuskim, a w ostateczności w języku angielskim - przewidywany jest udział ponad 15 tys. handlowców i specjalistów algierskich oraz z terenu państw basenu Morza Sródziemnego, krajów arabskich i innych.


4.Na stoisko Państwa zostaną zaproszone algierskie instytucje rządowe, firmy algierskie branżowo i instytucjonalnie

zainteresowane współpracą produkcyjną czy handlową, bezpośrednim zakupem na terenie Algierii czy innych

krajów północnej Afryki, w celu wzajemnego zapoznania oraz nawiązania roboczych kontaktów i wstępnych

planów dalszej współpracy, których dane teleadresowe, zainteresowania i profile działania już w chwili obecnej

posiadamy w naszych bazach danych firm algierskich zainteresownych współpracą z firmami polskim.



5. Materiały informacyjne o Państwa ofercie adresowanej na rynek algierski zostaną przekazane bezpośrednio

do wszystkich Departamentów Ministerstwa Rolnictwa Algierii i innych ministerstw branżowych, instytucji,

zakładów czy przedsiębiorstw państwowych czy o charakterze podległym w strukturach publicznych czy prywatnych.

Chciałbym podkreślić, że tak poważne możliwości bezpośredniej promocji i dalszej współpracy wynikają

z bardzo dobrych, wieloletnich kontaktów służbowych ale i prywatnych z poważnymi algierskimi partnerami.



6.Nasi przedstawiciele będą brali udział w branżowych Konferencjach odbywających się podczas Targów,

które pozwolą też na nawiązanie dalszych istotnych kontaktów, a z których materiały informacyjne

zostaną przekazane również Państwa firmie.



Zainteresowanym firmom przekażemy dodatkowe nformacje,

serdecznie zapraszamy do udziału w Targach,



Z wyrazami szacunku



Czesław Rolla Waldemar Fedyna

Dyr. ds organizacyjnych Dyr. ds handlowych

Konsorcjum Firm Regionu Puławskiego

Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej

ul. Dęblińska 2, 24-100 Puławy

www.regionpulawski.pl

email [email protected]

tel. 698 943 737






Podstawowe informacje o Algierii

(materiały źródłowe:

Algieria Przewodnik Po Rynku – Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze)



1. Powierzchnia całkowita – 2 381 741 km2 ( 10 miejsce na świecie )

2. Liczba nmieszkańców - 35.1 mln

3. Główne bogactwa naturalne – gaz ziemny i ropa naftowa, złoto, diamenty, uran, ruda żelaza,

fosforyty, cynk ołów, miedź

4. PKB – 139,7 mld USD

5. PKB na 1 mieszkańca – 4133 USD

6. Tempo wzrostu PKB – 2,3%

7. Rezerwy dewizowe – 146 mld USD



Algieria to kolosalny plac wielkich przemian, budowy i rozwoju gospodarczego,

ogromne zmiany następują w rolnictwie, przetwórstwie rolno-spożywczy, hodowli ...





W chwili obecnej, na algierskim rynku występuje ogromne zapotrzebowanie na towary, technologie,

usługi i inwestycje, szczególnie w zakresie rolnictwa, maszyn rolniczych,

przetwórstwa rolno-spożywczego, mięsnego, hodowli, drobiarstwa, weterynarii itp.

Jest to spowodowane ograniczoną podażą produkcji krajowej lub jej braku, niedostatku własnych

kadr oraz przeprowadzanych reform.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje, że algierski import zwiększy się do kwoty

47 mld USD w 2012 r. ( gdzie np.w 2007 r. wyniósł 27 mld USD).


a) Firmy i instytucje algierskie są zainteresowane również sprowadzaniem do Algierii

- towarów na bieżące potrzeby (żywność, leki, surowce, półprodukty, części zamienne

i wyposażenie dla rożnych gałęzi przemysłu)

- oraz poszukują towary, usługi, inwestycje, nowoczesne technologie dla procesu modernizacji

i unowocześniania kraju (sektor energii, infrastruktura przemysłowa i transportowa, budownictwo,

środki transportu, gospodarka wodna, ochrona środowiska, rolnictwo, wyroby przemysłu obronnego,

informatyka, różne gałęzie przemysłu, jak elektryczny, mechaniczny, części zamiennych do

samochodów, spożywczy, turystyka, hotelarstwo, telekomunikacja, górnictwo, konserwacja zabytków,

lecznictwo, rybołówstwo),



b) Algieria oferuje na import poszukiwania i wydobycie surowców energetycznych oraz różnych kopalin i minerałów,
c) Algieria jest zainteresowana udziałem w procesie prywatyzacji algierskiego sektora państwowego,
d) Algieria jest też zainteresowana współpracą w zakresie kształcenia własnych kadr,
e) Algieria jest zainteresowana wymianą doświadczeń z polskiej transformacji ustrojowej (prywatyzacja, sektor finansowy i bankowość, rozwój małych i średnich przedsiębiorstw).

Jak wielkie są te potrzeby, świadczą setki istniejących w naszych bazach danych propozycji współpracy ze strony firm algierskich, poszukujących partnerów wśród polskich frm.



Bliższe informacje o Rolnictwie, Przetwórstwie i Przemyśle Spożywczym w Algerii

(materiały źródłowe z 2009 roku:

Algieria Przewodnik Po Rynku – Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze)



...” Rolnictwo w niepodległej Algierii

długo było zaniedbywane i dlatego dzisiaj kraj jest silnie uzależniony od importu żywnosci. Algieria to jeden

z największych importerów zbóż, nasion, mleka w proszku i innych przetworów mlecznych.

Krajowa produkcja rolna pokrywa zaledwie 30% potrzeb ludnosci.



W końcu lat 90-tych uprawiano mniej niż jedną piątą powierzchni terenów rolniczych, czyli 8,5 miliona hektarów

z powierzchni całkowitej 48 milionów. Przeważają małe gospodarstwa (62% gospodarstw ma powierzchnię

mniejszą niż 5 ha) o niskiej wydajności, więc rolnictwo ma zaledwie około dziesięcioprocentowy

udział w PKB (8% w roku 2007).

W celu pobudzenia rynku rolnego rząd przyjął kilka projektów naprawczych.



Wartość programów zainicjowanych od roku 2000 szacuje się na ponad 10 miliardów dolarów (do roku 2009).

Realizowany od 2000 roku Narodowy Program Rozwoju Wsi i Rolnictwa (PNDAR) zakłada wyposażenie wsi

w środki techniczne i finansowe w celu nadania rolnictwu nowej dynamiki, tak aby stało się rentowne

i dostarczało nowych miejsc pracy. Ambicja PNDAR jest stworzenie pomostu pomiędzy produkcją rolną

a jej przetwórstwem na skalę przemysłową.



Podstawowe osie programu to zalesianie, melioracja, ochrona stepów, rozwój hodowli i płodów rolnych.

Planuje się stworzenie 200 tys. nowych miejsc pracy. Od trzech lat PNDAR pozwala uzyskiwać wzrost

wydajności produkcji w niektórych sektorach, jak uprawa daktyli, pomidorów, ziemniaków, hodowla drobiu,

krów mlecznych, warzyw i owoców. Poważne inwestycje czekają młynarstwo, przetwórstwo zbożowe,

rafinerie oleju, cukrownictwo, piwowarstwo, mleczarstwo, przemysł przetwórczy.



Na 40 milionach hektarów nadających się pod uprawy rolne (dane FAO) pola uprawne w Algierii w 2002 roku

stanowiły jedynie 8,27 miliona hektarów i były skoncentrowane głównie na północy kraju.

Lasy i zarośla pokrywają 4,1 miliona hektarów, wskaźnik zalesienia wynosi 1,7% terytorium.



W ostatnich dziesięciu latach rząd w Algierze zainwestował 10 miliardów dolarów w rolnictwo licząc,

że poprawi bezpieczenstwo żywnosciowe kraju.

I chyba się to opłaciło, bo Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło rok 2009 dobrym rokiem dla algierskiego rolnictwa,

potwierdzając prognozy rekordowych w historii niepodległej Algierii zbiorów zbóż.



Przyczyną są nie tylko korzystne warunki pogodowe, lecz również pozytywne rezultaty tzw. polityki odnowy

rolnej prowadzonej przez ministra rolnictwa Rachida Benaïssa. Wśród odważnych i konsekwentnych zmian

wylicza się zwolnienie z podatku VAT przy zakupie nasion i nawozów, wprowadzenie zachęcających

kredytów finansowych, utrzymanie wysokich rządowych cen skupu zbóż.

Wielkość algierskiego importu produktów rolno-spożywczych spadła pod koniec 2009 roku o 25,64%

i wyniosła 5,8 mld dolarów. Tak duże zmniejszenie algierskiego importu produktów rolno-spożywczych

wynika w głównej mierze z nowych przepisów wprowadzonych na mocy uzupełniającej ustawy budżetowej,

ograniczających m.in. dostęp do kredytów oraz wprowadzającej akredytywę dokumentową jako jedyny

sposób rozliczania transakcji importowych.



Głównymi grupami produktów spożywczych importowanych przez Algierię pozostają wg danych algierskich

za 2009 rok: cukier i słodycze za 568,99 mln USD (w 2008 roku za 439,15 mln USD), wzrost o 29,57%,

mięso za 172,21 mln USD, zboza, kasza, mąka za 2,34 mln USD, mleko i pochodne za 862 mln USD,

warzywa suche za 256,26 mln USD, kawa, herbata za 259,5 mln USD.



Przez dziesięciolecia uważane za obciążenie dla rozwoju gospodarczego kraju, w 2000 roku rolnictwo

stało się priorytetem narodowym. Począwszy od 2000 roku sektor rolny odnotowuje każdego roku

średnio 6% wzrost. W latach 2000-2007 wartość produkcji rolnej wzrosła dwukrotnie, z 359 miliardów

dinarów algierskich (DA) w roku 2000 do 694 miliardów w roku 2007 (ok. 10 miliardów dolarów).



W celu umocnienia pozytywnego trendu rząd uruchomił 300 miliardów DA w ramach Programu Dodatkowego

Wsparcia na lata 2005-2009. Planuje wesprzeć inwestycje rolne na 600 tys. hektarów poprzez wprowadzenie

programu koncesji, przekształcenia 3 milionów ha w celu lepszego wykorzystania gruntów,

rozwój przedsiebiorstw rolnych i zalesianie nieużytków rolnych.

Polityka ta przynosi dobre rezultaty, szczególnie w sektorze zbóż, winorośli i owoców, których produkcja

osiągnęła dwucyfrową stopę wzrostu. W latach 1999-2006 gospodarstwa podwoiły powierzchnie uprawną

owoców (z 518 tys. do 1 mln ha) i winogron stołowych (z 57 tys. do ponad 100 tys. ha).



Pozwoliło to m.in. na zwiększenie eksportu świeżych owoców. W rezultacie modernizacja powinna

przyczynić się do zwiększenia obszarów rolnych do ponad 9 milionów ha, stworzyć tysiące nowych

miejsc pracy i doprowadzić do osiągnięcia 10% rocznej stopy wzrostu w rolnictwie.

Wyzwaniem pozostaje jednak nadal ograniczenie importu żywnosci (szczególnie zbóż, mleka w proszku i cukru),

którego wartość w 2008 roku przekroczyła 7 miliardów dolarów.



W Algierii istnieje obecnie blisko 590 tysięcy gospodarstw rolnych. Na 60% z nich uprawia się obecnie

zboża – pszenicę i jęczmień (na łącznej powierzchni obejmującej blisko 3 miliony hektarów).

Poważny problem stanowi niewątpliwie niska wydajność z hektara, która waha się pomiędzy 1,1 a 1,5 tony.



Przemysł spożywczy.

Niektóre gałęzie przemysłu spożywczego odnotowują w Algierii nadprodukcję, podczas gdy innym brakuje

środków na zaspokojenie popytu. Jednak wszystkie potrzebują integracji, zwłaszcza na etapie pozyskiwania surowców.



Zdominowany przez prywatnych przedsiębiorców przemysł rolno-spożywczy jest pierwszym sektorem

produkcyjnym Algierii z uwagi na PKB kraju. Ma on jednak dwie wady: uzależnienie od importowanych

surowców (70% surowców z importu za blisko 3 miliardy euro rocznie) i nadprodukcje w wielu przedsiębiorstwach.

Najbardziej liczą się cztery branże: tłuszcze, zboża, cukier i mleko.



Najpotężniejsza jest branża olejarska, zapewniająca ponad 75% produkcji sektora. Jej moc produkcyjna jest

prawie dwukrotnie większa od krajowego popytu, wynoszącego blisko 440 tys. ton rocznie.

Nadwyżka nie znajduje jednak odbiorców za granicą, a to z powodu braku integracji pomiędzy zakładami

w ramach tej gałęzi przemysłu. To samo dotyczy branży zbożowej.



Natomiast przemysł cukrowy, który importuje 100% surowca, nie nadąża za popytem.

Jego wydajność pozostaje na tym samym poziomie (780 tys. ton rocznie), podczas gdy konsumpcja zwiększyła

się z 800 tys. ton w 2000 roku do 1,2 miliona ton w roku 2006.

Deficyt uzupełniany jest przez import zwolniony z podatków i ceł w ramach kontyngentu wynikającego

z umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.

Jeśli projekty inwestycyjne zapowiadane w ramach prywatyzacji filii przedsiębiorstwa państwowego Enasucre

skonkretyzują się, zdolność rafinacji mogłaby osiągnąć 1,6 miliona ton w krótkim okresie i 2 miliony ton

w niedalekiej perspektywie.



Przemysł mleczarski,

pogrążony w głebokim maraźmie finansowym z powodu prowadzonej polityki cen (25 DA za litr, czyli 0,25 euro),

mógłby rozwijać się z łatwością, gdyż Algierczycy są wielkimi konsumentami mleka (3,5 miliarda litrów rocznie).



Branża posiada ogromny potencjał rozwojowy, ponieważ produkcja krajowa pokrywa zaledwie 57% krajowego

zapotrzebowania, a mleczarnie skupują tylko 10% produkcji lokalnej. Integracja branżowa pozwoliłaby przemysłowi

rolno-spożywczemu na wyeliminowanie wielu nieprawidłowości: zrównoważyłaby poziom podaży i popytu,

zmniejszyła wahania kosztów przy zakupie surowców, pozwoliła uzyskiwać większe marże i – co obecnie

najważniejsze – ograniczyłaby import gotowych wyrobów spożywczych.

Wspierany przez przedsiębiorców prywatnych PNDAR zaczyna przynosić rezultaty.



Przykładowo, grupa Cevital planuje otworzyć fabrykę przetwarzania nasion oleistych.

Z wydajnością 300 tys. ton rocznie, grupa pokryje w 100% zapotrzebowanie kraju na oleje roslinne.

Ta sama firma związała się z kanadyjskim przedsiębiorstwem Multiplan w celu stworzenia laboratorium in vitro

specjalizującego się w produkcji nasion ziemniaków. Cel? Zapobiec w przyszłosci niedoborom, jakie wystapiły

w 2007 roku i zmienić status Algierii z importera ziemniaków na ich eksportera. Tymczasem algierski konsument

zużywajacy średnio 60 kg ziemniaków rocznie musi przyzwyczaić się do wahań cen (50 do 70 DA/kg) oraz złej

jakosci importowanych ziemniaków.



W branży mleczarskiej od lat występują w Algierii poważne problemy z pokryciem rosnącego krajowego popytu

na produkty mleczne. Ich rozwiązaniem może być dostosowanie rodzimej tradycyjnej hodowli do nowoczesnych

standardów i budowa dużych wyspecjalizowanych ferm mlecznych.

Jak długo pogłowie bydła w Algierii (900 tys. sztuk) pozostanie na niezmienionym poziomie,

tak długo kraj pozostanie jednym z największych importerów mleka i produktów mlecznych.



W roku 2008 wartość importu mleka w proszku przekroczyła 1,3 miliarda dolarów i chociaż w 2009 roku import

został znacząco zredukowany, to nie było to wynikiem ograniczenia sprowadzonej ilosci mleka, ile spadkiem

cen na światowych rynkach. Nic więc dziwnego, ze koncern Emirates International Investment Company (EIIC)

wybrał Algierie na siedzibę największej fermy mlecznej w Afryce: inwestycja ta ma pochłonąć 150 milionów dolarów.

Ferma ma liczyć 10 tys. krów, produkować 90 milionów litrów mleka i 3 tys. ton mięsa rocznie, począwszy od roku 2010.



Aby zapewnić sobie dostawy surowego mleka i lepiej sprostac wahaniom cen na światowych rynkach, również grupa

Danône planuje od roku 2010 zrealizować podobny projekt w regionie Béjaïa, we współpracy z partnerami lokalnymi

lub z Zatoki Perskiej.



Taki rodzaj projektów interesuje wielu inwestorów prywatnych, krajowych i zagranicznych.



Rybołówstwo

to nadal niedoinwestowany sektor gospodarki algierskiej. Po wejściu w życie w 2000 roku regulacji prawnych

dotyczących połowów wdrożono plan modernizacji i wsparcia sektora.

Chodziło o zwiększenie wskaźnika spozycia ryb na mieszkańca z 3,5 kg w roku 2001 (dane FAO) do 8 kg w roku 2008.



Produkcja osiągnęła 120 tys. ton, ale mimo istnienia stref połowów o powierzchni przekraczającej 9,5 miliona hektarów,

zasoby rybne Algierii nie są wykorzystywane w sposób racjonalny. Zgodnie z danymi z raportu Organizacji Narodów

Zjednoczonych na temat żywienia i rolnictwa (FAO) tylko jedna trzecia tych zasobów jest racjonalnie wykorzystywana. “ ...
Opinie o "Centrum Ekologii i Promocji Gospodarczej "
Wczytywanie, proszę czekać...
Treść opinii:
Moja opinia:
Negatywna
Neutralna
Pozytywna
Podpis:
"Anonimowy"
Kod z obrazka:
Regulaminy:
Akceptuję regulamin - zobacz
Akceptuję politykę prywatności - zobacz
Opcje wizytówki
usuń wybraną wizytówkę

Dlaczego powstał ten serwis?

Serwis powstał aby wypełnić istniejącą lukę w Internecie dotyczącą skutecznego egzekwowania sprzeciwu odnośnie przetwarzania danych osobowych. Cel działalności to dostarczanie użytkownikom odpowiednich narzędzi do skutecznej walki z firmami lub osobami które nie respektują prawa do zaprzestania przetwarzania danych osobowych na podstaie RODO. Przygotowane przez nas kreatory umożliwiją w prosty sposób wygenerowanie skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych lub wygenerowanie odpowiedniego żądania do podmiotu.
Mamy przygotowane kreatory do generowania wniosków o usunięcie danych z baz firm. Oprócz kreatora wniosku o usunięcie jest dostępny także kreator wniosku o dostęp do zgromadzonych wszystkich danych w danej firmie (również do danych historycznych). Oficjalnie publikujemy listę firm aby można było w szybki sposób wygenerować żądanie usunięcia danych osobowych lub zaprzestanie ich przetwarzania. Żądanie takie można wysłać na e-mail firmy lub pobrać jako tekst lub jako PDF. Firma do której skierujemy żądanie będzie mogła od razu zareagować na pismo.
  • Ostatni komentarz
  • Międzyzakładowy Związek Zawodowy Inspektorów Ochrony Danych Oraz Funkcjonariuszy Bezpieczeństwa Informacji
  • "zawsze bardzo mnie bawi jak na adres IOD przychodzi spam typu "sprzedamy Ci dokumentację RODO za 400 złotych". Cóż za duch współpracy, jak na związek zawodowy przystało. czysty spam marketingowy z przejęciem jednostki w tle. na Pana miejscu Panie Jacku, i wspólnicy (w związku zawodowym? ciekawe), wysyłałbym jednak takie maile bezpośrednio do jednostek a nie do ich Inspektora i z ciekawości, może ktoś udzieli odpowiedzi. To ilu członków ma ten "Międzyzakładowy związek zawodowy" zarejestrowany w czerwcu tego roku? "
  • Nota prawna
  • Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na podstawie których prowadzona jest działalność w niniejszym serwisie, w tym między innymi przepisami ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym (Dz. U. z 2013 r. Nr 1203 t.j.), publikowanie informacji zawierających dane rejestrowe przedsiębiorców, w tym spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, nie wymaga wcześniejszej zgody podmiotów, których dane dotyczą.
copyright@visual technologies 2005 - 2024